Szukaj w serwisie

Zmiany dokonane -świerklanie maja nowego duszpasterza

Zmiany dokonane - Świerklanie mają nowego duszpasterza

           

            Po 12 latach pracy duszpasterskiej w świerklańskim kościele odszedł na emeryturę ks. radca Jan Chodura. Świerklanie pożegnali uroczyście swego duszpasterza 23 sierpnia na popołudniowej mszy św.

            Wpierw w gorących słowach ogólnie jako wielkie serdeczne Bóg zapłać uczynił to ks. proboszcz dr Piotr Pierończyk. Później delegacje przedstawicielskie świerklańskiej wspólnoty: Rady Duszpasterskiej, Służby Liturgicznej, Rady Sołeckiej, LZS GROM Świerkle i Stowarzyszenia Rozwoju Inicjatyw Świerlke, występując w istocie w imieniu całej społeczności świerklańskiej.
ks franciszek.jpeg

            Niespełna tydzień później w niedzielę 28 sierpnia na drugiej (przedpołudniowej) mszy świętej miało miejsce powitanie nowego duszpasterza świerklańskiej wspólnoty – ks. Franciszka Lehnerta. I znów ks. dr Piotr Pierończyk – proboszcz czarnowąskiej parafii, w tym Świerklańskiego Duszpasterstwa wygłosił pierwsze słowa, tym razem na wstępie odczytując dekret ks. Biskupa Ordynariusza o mianowaniu ks. Franciszka Lehnerta do pracy duszpasterskiej w świerklańskim kościele. Nowo mianowanego powitała również 3-osobowa delegacja reprezentacyjna Rady Duszpasterskiej, Służby Liturgicznej i Sodalicji Mariańskiej. Wiele ciepłych słów, serdeczności, kwiaty. Świerklanie mają swego nowego duszpasterza.

            Ksiądz Franciszek  sam powiedział nieco o sobie napomykając że sporo jeździ na rowerze, tysiące kilometrów i biega też sporo. Przede wszystkim jednak zależy mu na wzajemnym zrozumieniu i dobrej współpracy w duszpasterstwie na co dzień.


 

 
 

 

                                                                       J. Moczko – Świerklanin