Szukaj w serwisie

XII Otwarty Turniej Tenisa Stołowego w Świerklach

Dwunasty turniej

            Już po emocjach XII Otwartego Turnieju Tenisa Stołowego w Świerklach, rozegranego 10 lutego 2013 r. Wielkich emocjach, bo i spore było obłożenie poszczególnych konkurencji, a poziom rozgrywek momentami wręcz profesjonalny. W turnieju wzięło udział 57 pingpongistów, nie tylko z okolicznych miejscowości, z: Bierdzan, Brynicy, Chróścic, Czarnowąs, Dąbrówki Dolnej, Dąbrówki Domaradzkiej, Dąbrówki Łubniańskiej, Krzanowic, Łubnian, Opola, Rzędowa, Surowiny, Węgier. Świerklanie też w większej liczbie wystąpili. Rozgrywki trwały do późnych godzin wieczornych. Nowiutkie stoły zostały więc dobrze przetestowane. W poszczególnych kategoriach miejsca premiowane zajęli: Szkoła Podstawowa – I Koziol Jakub, II Nanko Jakub, III Pytel Robert; Gimnazjum – I Spyra Rafał, II Klimek Michał, III Bieniek Dawid; Młodzież i dorośli – I Langhamer Krzysztof, II Spyra Patryk, III Bieniek Mateusz; Debel rodzinny – I Mateusz i Patryk Gamrot, II Andrzej i Martin Urban, III Rafał i Patryk Spyra; Odlboje – I Kubica Joachim, II Urban Andrzej, III Klimek Artur.

Na rozgrywkach był obecny Gerard Halama - Przewodniczący Rady Wojewódzkiej LZS i zarazem Przewodniczący Gminnego Zrzeszenia LZS, który wziął udział w dekoracji zwycięzców. Komicja sędziowska: Norbert Komor (przewodniczący), Jan Chmiel i Rudolf Rippel. Sędziowie przy stołach: Sebastian Wolik, Kamil Kondracki, Tomasz Komor i Szymon Wicher. Pomocą bieżącą w turnieju, a także prowadzenia podręcznego sklepiku zajmowały się Nikola i Justyna Kałuża.

Przedstawiciele organizatorów: Prezes LZS GROM Świerkle – Bernard Kałuża i Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Inicjatyw Świerkle – Józef Moczko gratulują zwycięzcą, dziękują uczestnikom turnieju, dobrodziejom, którzy w jakikolwiek sposób wsparli imprezę i wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniach, przy prowadzeniu rozgrywek i zapraszają za rok.

 

                                                                       J. Moczko – Świerklanin